Wygaśnięcie pozwolenia wodnoprawnego
Zgodnie z art. 414 ust. 1 PW pozwolenie wodnoprawne wygasa, jeżeli upłynął okres, na który było wydane. Ale nie tylko. Jakie są przesłanki wygaśnięcia pozwolenia wodnoprawnego?
Przejęcie praw do pozwolenia wodnoprawnego
Prawa i obowiązki z pozwolenia wodnoprawnego udzielonego jednemu zakładowi mogą być przeniesione na inny zakład. Przeniesienie takie może być efektem sukcesji (następstwa prawnego) albo zgody zakładu uprawnionego z pozwolenia.
Procedura uzyskania pozwolenia wodnoprawnego
Pozwolenie wodnoprawne zawsze jest wydawane po przeprowadzeniu stosownego postępowania. Jak przebiegają czynności, które zakład zainteresowany uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego powinien wykonać w jego trakcie?
Pozwolenie wodnoprawne – kompendium wiedzy
Pozwolenie wodnoprawne to decyzja administracyjna, która potrzebna jest, gdy planowana inwestycja może wpływać na stan wód powierzchniowych lub podziemnych. Ubieganie się o nią bywa dość czasochłonne, dlatego planując inwestycję, warto wcześniej się przygotować i dowiedzieć się, na jakich warunkach wydawane jest pozwolenie wodnoprawne, jaka powinna być jego treść czy też jak przebiegają czynności, które zakład zainteresowany uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego powinien wykonać w trakcie postępowania. To szczególnie istotne, gdy planowana inwestycja przewiduje szczególne korzystanie z wód. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o pozwoleniu wodnoprawnym!
Cofnięcie pozwolenia wodnoprawnego
Niektóre działania zakładu albo wystąpienie określonych, niezależnych od zakładu, okoliczności może spowodować, że pozwolenie wodnoprawne zostanie ograniczone, a nawet cofnięte przed upływem okresu jego ważności, a tym samym zakład, wbrew swojej woli, utraci możliwość wykonywania części lub całości swoich uprawnień. Kiedy może nastąpić taka sytuacja?