O czym trzeba pamiętać przy rozbiórce pomostu

Czy na rozbiórkę pomostu na jeziorze potrzebne jest pozwolenie wodnoprawne, budowlane? Czy taka rozbiórka związana jest z opłatami?

Jesteś właścicielem przydomowej oczyszczalni ścieków? Pamiętaj o tych obowiązkach

Czy właściciel przydomowej oczyszczalni ścieków musi prowadzić badania jakości ścieków? Czy ścieki pochodzące z własnego gospodarstwa domowego mogą być wprowadzane do ziemi?

Jakie wymagania powinna spełniać woda, którą pijemy

Kwestie związane z jakością wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi uregulowane są w ustawie z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz w rozporządzeniu ministra zdrowia z 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Jakie wymagania powinna spełniać woda, którą pijemy?

Zmiany w przepisach dotyczące decyzji środowiskowych

Dnia 5 września Prezydent podpisał ustawę z 13 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz niektórych innych ustaw. Jakie zmiany wprowadzają nowe przepisy?

Przebudowa oczyszczalni ścieków – jakie decyzje

Zamierzamy zmodernizować małą oczyszczalnię (wiejską − znajdującą się w gminie, ale poza aglomeracją ściekową miasta) o RLM 446. Chcemy uprościć gospodarkę osadową – wybudować zagęszczacz grawitacyjny, a następnie wywozić zagęszczony osad (około 98% uwodnienia) wozem asenizacyjnym do dużej oczyszczalni ścieków w celu ustabilizowania go zgodnie z tamtejszą technologią, do uzyskania w efekcie odpadu o kodzie 19 08 05 (ustabilizowane komunalne osady ściekowe). Czy taka inwestycja jest dozwolona? Czy wymagane będzie uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego?

Nowe rozporządzenie w sprawie warunków wprowadzania nieczystości ciekłych do stacji zlewnych

Od 12 września obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie warunków wprowadzania nieczystości ciekłych do stacji zlewnych. Z czego wynikają zmiany i co się zmieniło?

Jak się zabezpieczyć przed Legionellą

Ponieważ bakterie Legionella szczególnie szybko rozmnażają się w instalacjach ciepłej wody (38– 42°C) i w instalacjach klimatyzacyjnych, to właśnie ten rodzaj infrastruktury powinien być pod nadzorem. Warto wiedzieć jak zabezpieczyć się przed tą groźną bakterią w instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Sprawdź szczegóły.