Stosowanie nawozów zgodnie z Prawem wodnym
O czym należy pamiętać, przechowując i stosując nawozy naturalne? Które przepisy regulują te kwestie? W jaki sposób bezpiecznie stosować nawozy w pobliżu zbiorników wodnych?
Rozbudowa na terenie zalewowym – czy wymaga pozwolenia
Jak wygląda ścieżka postępowania administracyjnego zmierzająca do uzyskania odpowiednich pozwoleń koniecznych do rozbudowy istniejącego budynku zlokalizowanego na terenie zalewowym? Czy inwestycja taka wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego?
Przeniesienie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach po wykonaniu przedsięwzięcia
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest ważnym i koniecznym dokumentem w procesie wydawania pozwolenia na budowę dla przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko. Czy istnieje obowiązek przeniesienia decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach już po wykonaniu przedsięwzięcia, którego ona dotyczy?
Pozwolenie wodnoprawne dla myjni samochodowej – jakie dokumenty dołączyć do wniosku
Przedsiębiorca zamierza otworzyć myjnię samochodową. Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o wydanie pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzanie ścieków przemysłowych z myjni samochodowej do urządzeń kanalizacji gminy?
Jak określić warunki korzystania z wód w operacie wodnoprawnym
Operat wodnoprawny jest jednym z podstawowych dokumentów, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego. Jakie dane powinien zawierać operat? W jaki sposób należy określić w nim warunki korzystania z wód?
Czy taryfa zastąpi umowę z wytwórcą ścieków
Czy nowo uchwalona taryfa wodnościekowa może z mocy prawa zastąpić umowę pomiędzy przedsiębiorstwem wodno-kanalizacyjnym (odbiorcą ścieków) a wytwórcą ścieków, firmą X? Nowa taryfa w odmienny sposób niż w umowie określa konsekwencje przekroczenia warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych. Taryfa stanowi, zgodnie z ustawą z 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, zestawienie ogłoszonych publicznie cen i stawek opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków oraz warunki ich stosowania.
Czy połączenie działek to sposób na mniejszą opłatę za retencję
Zakład położony jest na terenie kilku działek. Czy na potrzeby opłaty za zmniejszenie retencji terenu można połączyć wszystkie działki jako teren zakładu i wyliczyć opłaty z całości?
Czy organ dowie się, ile wody zużywasz
Czy przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne mogą przekazywać gminom dane o zużyciu wody w celu kontroli związanej z pozbywaniem się nieczystości ciekłych?