Korzystanie ze środowiska wiąże się z obowiązkiem wnoszenia za to stosownych opłat. W przeciwnym razie grożą Ci kary i opłaty podwyższone. Lepiej zatem nie zaniedbywać tego wymogu.
Opinia Krajowej Rady Izb Rolniczych (KRIR) pojawiła się 6 czerwca 2017 r. KRIR skupiła się w niej na realizacji obowiązków dyrektywy azotanowej mającej na celu ograniczenie odpływu azotanów pochodzenia rolniczego do środowiska gruntowo-wodnego.
Nowe Prawo wodne wprowadza prawdziwą rewolucję w obszarze administracyjnym. Powstanie zupełnie nowy podmiot − Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (PGWWP). Instytucja ta będzie podstawowym organem zarządzającym gospodarowaniem wodą w Polsce.
Właściwy organ ochrony środowiska może zobowiązać prowadzącego oczyszczalnię ścieków do sporządzenia i przedłożenia przeglądu ekologicznego. Kiedy może to zrobić?
Jeśli planujesz założyć chów lub hodowlę ryb, masz obowiązek spełnić określone warunki. Przede wszystkim musisz posiadać sztuczny zbiornik wodny zlokalizowany na rzece, przeznaczony do chowu lub hodowli ryb.
Prawo wodne jednoznacznie wskazuje czynności oraz roboty, których wykonywanie w pobliżu urządzeń wodnych jest zakazane. Wymieniono je w art. 65 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo wodne. Jaka zatem działalność jest niedopuszczalna?
Dokumentację hydrogeologiczną możemy przedłożyć w urzędzie w formie papierowej lub elektronicznej, zapisanej na informatycznym nośniku danych, zabezpieczonej przed ingerencją w jej treść. Jakie dane musimy ująć w takim w dokumencie?
Prawo do zbywania gruntów pod śródlądowymi wodami powierzchniowymi stojącymi stanowiącymi własność Skarbu Państwa przysługuje ministrowi właściwemu do spraw gospodarki wodnej. W rozumieniu ustawy Prawo wodne prawo własności wód powierzchniowych rozciąga się na prawo własności gruntu.